už 80 let oslavujeme krásu

Jsme hrdý rod zlínských zlatníků. Už po tři generace vyrábíme šperky, které dělají vaše životní okamžiky věčnými.

4 0.  l é t a

Otevření dílny na zlínském náměstí

Zlínské náměstí Míru. Tady, v domě dědečka Stuchlíka, kde měl i Baťa svou první dílnu, se začala psát historie našeho zlatnického dědictví. Děda Stuchlík začal vyrábět na své jméno a krátce nato už byly Stuchlíkovy šperky mezi lidmi známým pojmem.

50.-80.léta

5 0 . – 8 0 .  l é t a
ffdj.    ljkljklj

50. – 80. l é t a

úpadek řemesla za totality

Náš dědeček se nezalekl nepříznivé doby a následoval své životní poslání i tehdy, když řemeslo upadalo a bylo nežádoucí. Vše, co pro zlatnickou práci potřeboval, měl v jednom malém kufříku.

90. l é t a

OTEVŘENÍ prodejny NA NÁMĚSTÍ MÍRU

Po peripetiích doby jsme v 90. letech navázali na odkaz našeho dědečka a jeho poctivé zlatnické řemeslo v rodném Zlíně – otevřeli jsme zlatnictví pod názvem Gold Eligius. Zákazníci měli velký zájem o nákup a především opravu šperků. Měli jsme tak plné ruce práce i po nocích.

Nová prodejna A PRVNÍ E-SHOP

Skočili jsme do neznáma a pustili se do online prodeje. Značka Gold Eligius dál rostla a rozšiřovala svou nabídku. Díky tomu jsme mohli vedle zlatnictví otevřít také hodinářství.

2023

Za naším jménem se skrývá více než 80 let rodinné tradice a poctivé řemeslné práce.

Petr Stuchlík

Zlaté ruce naší firmy. A to doslova. Petr se věnuje delikátní ruční výrobě našich šperků.

Vladimír Stuchlík

Vladimír má na starosti zakázkovou výrobu šperků. Má srdce ze zlata a vždy je připraven udělat vše pro to, abychom pro vás vyrobili skutečně vysněný kousek.

Vladimír Stuchlík ml.

S Vladimírem mladším se setkáte, když nám napíšete nebo zavoláte. Má pod taktovkou komunikaci se zákazníky a také vše, co se týká webu.

Adam Stuchlík

Že je kombinace světa čísel a šperků nepravděpodobná? Možná. Ne však pro Adama, který je náš interní matematik a ekonom s vášní pro nerezové šperky.

Simona Stuchlíková

Simona u nás dohlíží na vše, co se týká prodeje. Její práci je třeba vyvážit zlatem.

Vladimír Stuchlík, zakladatel

Muž, díky kterému tady dnes jsme. Náš dědeček a vynikající zlatník, na jehož odkaz navazujeme.

Oslavujeme KRÁSU A tvoříme Nezapomenutelné VZPOMÍNKY

Krása je esencí našeho řemesla a oslavujeme ji ve všech jejích podobách. Vzdáváme hold kráse života a vzácným momentům, při kterých občas docházejí slova. Šperk vnímáme jako symbol, který vše podstatné řekne za vás. Věříme také, že ten pravý šperk dokonale podtrhne krásu jeho nositele.

okázalé šperky
pro generace

Uchovejte si vzpomínky na nádherné okamžiky navždy a přetvořte je do jedinečných šperků, které se budou předávat z generace na generaci. Pomůžeme vám vybrat ten pravý šperk, který umocní kouzlo každého důležitého momentu.

punc kvality

Ke všem drahým kamenům od nás dostanete certifikát vyzdvihující jejich specifické vlastnosti. Certifikát o jedinečnosti zase obdržíte ke šperkům vyrobeným na zakázku, protože každý kus je absolutní unikát.

Od roku 1990 jsme registrovaní u Puncovního úřadu, který potvrzuje kvalitu všech našich šperků.

Mějte přehled o novinkách a akcích